Dr n. med. Grzegorz Nawrocki

Grzegorz  Nawrocki
adiunkt Oddziału Chirurgii Kliniki Onkologicznej Centrum Onkologii ? Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie Grzegorz Nawrocki ukończył  I Wydział Lekarski AM w Warszawie w 1985 roku.  Jako student oraz  początkujący lekarz pracował w Klinice Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Warszawie pod kierownictwem prof. dr hab. med. Wojciecha Rowińskiego. W 1988 roku uzyskał I stopień specjalizacji  z chirurgii ogólnej.  W 1991 roku rozpoczął pracę jako starszy asystent II Kliniki Chirurgicznej Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie (prof. dr hab. med. Henryk Płachta i prof. dr hab. med. Marek Maruszyński), gdzie w 1992 roku zdał egzaminy na  II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. W tym samym roku uzyskał też tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy pt. "Wpływ fotochemoterapii metodą PUVA na czas przeżycia allogennego przeszczepu serca u szczurów" (promotor- prof. Wojciech Rowiński). Na tym etapie zakończyła się jego praca i działalność naukowa w dziedzinie transplantacji narządów i immunologii, a zainteresowania skupiły się na onkologii.

W 1994 roku rozpoczął pracę w Klinice Nowotworów Jelita Grubego Centrum Onkologii- Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie w zespole prof. Marka Nowackiego. W 1997 roku uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej. Od 2005 roku jest  adiunktem Oddziału Chirurgii Kliniki Onkologicznej tego Instytutu kierowanej przez dr n.med. Andrzeja Cichockiego. Jako badacz brał udział w kilku międzynarodowych i polskich wieloośrodkowych badaniach klinicznych koncentrujących się na leczeniu raka jelita grubego. Jest autorem i współautorem 16 publikacji polskich i 3 zagranicznych oraz 7 doniesień zjazdowych dotyczących onkologii, chirurgii, transplantologii i immunologii oraz współautorem monografii „Nowotwory jelita grubego” pod red. prof. M. Nowackiego. Jest wykładowcą  z zakresu chirurgii onkologicznej na kursach specjalizacyjnych z chirurgii ogólnej organizowanych przez CMKP w Warszawie.

W ramach rozwijania zainteresowań związanych z organizacją i zarządzaniem strukturą podmiotów wchodzących w skład opieki zdrowotnej, ukończył szkolenia i kursy z zakresu oceny technologii medycznych i jakości w opiece zdrowotnej. Od 1999 roku jest audytorem w procesie akredytacji szpitali prowadzonym przez Centrum Monitorowania Jakości w Opiece Zdrowotnej w Krakowie.

Hobby:  narciarstwo, turystyka rowerowa, żeglarstwo